Telif Hakkı

Yayın kararı alındıktan ve kabul edildikten sonra başvurulara eklenmelidir. Form, derginin makale gönderme ve değerlendirme sitesinden de indirilebilir. Telif Hakkı Sözleşme Formu, katkıda bulunan tüm yazarlar tarafından imzalanmalı ve bu ıslak imzalı belgenin taranmış bir versiyonu gönderilmelidir. 2023 yılından itibaren,Güncel Pediatri Dergisi, yayınlanan tüm yazılar için Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0) lisansını uygun bulmaktadır. Bu lisans kapsamında üçüncü tarafların, uygun şekilde yazar ve orijinal eseri kaynak göstererek, içeriği ticari olmayan amaçlar için kopyalamasına, dağıtmasına veya yeniden kullanmasına izin verilir.

Yayınlanan makalenin telif hakkı, CC BY-NC 4.0 lisansı altında yazarlara aittir.

Yazar(lar), makalelerinin yayına kabul edilmesi durumunda, makalelerinin ticari haklarını  Bursa Uludağ Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’’na devrederler. Telif hakkı, makalenin herhangi bir biçimde (baskı, elektronik ortam veya başka bir biçimde) çoğaltılması ve dağıtılması için münhasır ve sınırsız hakları kapsar; ayrıca tüm diller ve ülkeler için çeviri haklarını da kapsar.

Dergide açık erişim politikası uygulanmaktadır. Açık erişim politikası, Budapest Open Access Initiative (BOAI) kuralları esas alınarak uygulanmaktadır.

Yayınlanan tüm içerikler çevrimiçi ve ücretsiz olarak https://www.guncelpediatri.com adresinde mevcuttur. Derginin içeriği, üçüncü şahısların, orijinal çalışmaya atıfta bulunmak ve ticari amaçlarla kullanmamak şartıyla, içeriği paylaşmasına ve uyarlamasına izin veren Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0) ile lisanslanmıştır.